Programoversigt

Onsdag, den 16.
(Ø) 8.00 Charlotte Nielsen, Holbæk Tine Secher, keramik

Uds. 1643

 

(G) 14.30 Charlotte Nielsen, Holbæk Tine Secher, keramik

Uds. 1643
(G) 15.00 Hver tirsdag mødes en gruppe harmonikaspiller og hygger sig. De går også ud spiller til dans.

Uds. 1526
(G) 15,30 Der er en helt speciel ånd på

Sejergaardsskolen

Det er en almindelig folkeskole og

Musikefterskole hvor man kan bo på stedet. De har bl.a. opført flere musical.

Eva Hede, skoleleder fortæller om skolen I Tølløse

Uds. 1636
F 21.00 Dansk Top Scenen

Uds. 1080

 

21.30 Dansk Top Scenen

Mød Stop op i tide mand, Ruth Stntoft, Jens Ove Lund, Chris Hart og Hanna Ragnasdottir

  1. april

Uds. 1081
Torsdag, den 17.
F 8.00 Tine Secher, keramik

Charlotte Nielsen, Holbæk

Uds. 1647
(G) 14.30 Tine Secher, keramik

Charlotte Nielsen, Holbæk

Uds. 1647
(G) 16.00 Birkegaardens-Haver.dk har åbent til 28. Oktober fem flotte haver, Perma haven, mange dyr og legeplads for børnene.

Uds. 1640
(Ø) 16.30 Arne Hansen,

Landbrugsmuseet Fløjgården, Gørlev

Har Sjælland størte museum af landbrugsmaskiner

Birkegårdens Haver

Uds. 1641

 

Fredag, den 18.
(G) 8.00 Peter Løn Sørensen´s kone begyndte for 7 år siden

Uds. 1530

 

 

(G) 14.30 Peter Løn Sørensen´s kone begyndte for 7 år siden

Uds. 1530

 

Lørdag, den 19.

F 8.00 Golf med Gitte på Samsø

Uds. 1623
(G) 8.30 Det danske bagerlandshold, ZBC

Kasper Hansen,

Det danske bagerlandshold, ZBC

Pia Hegner, projekleder for DM I SKILLS 4. Til 6. April 2019

Uds. 1635
(G) 14.30 Golf med Gitte på Samsø

Uds. 1623
(G) 21.30 Dansk Top Scenen

Uds. 1080
(G) 22.00 Golf med Gitte på Samsø

Uds. 1623
(Ø) 22.30 Danmaks dygtigste bygningssnedker

Frederik Riber,

Danmaks dygtigste bygningssnedker

peter J. Hansen,

snedker faglærer & talenttræner

Uds. 1638

 

Søndag, den 20.

(G) 8.00 Danmarks dygtigste kok

Christian Jung Hoon Kleinert,

Michael Kaas-Andersen

ZBC fortæller om fusion så der kommer 7.200 elever.

Uds. 1637
(G) 8.30 Fremtidens Guld

Danmarks Dygtigst konditor

Blyp Sophie Raaryp Knudsen, Danmarks dygtigste Konditor

Kasper Hansen, Dommer, ZBC Ringsted

Lars Deleuran, bagermester Uds. 1634

 

(G) 14.30 Danmarks dygtigste kok

Christian Jung Hoon Kleinert,

Michael Kaas-Andersen

ZBC fortæller om fusion så der kommer 7.200 elever.

Uds. 1637

Uge 34

Mandag, den 21.

(Ø) 8.00 Tine Secher, keramik

Charlotte Nielsen, Holbæk

Uds. 1647

 

(G) 14.30 Tine Secher, keramik

Charlotte Nielsen, Holbæk

Uds. 1647

 

Tirsdag, den 22.

F 8.00 Henrik Kjær, Odsherredstafetten.dk

Karsten Højholt, Pejsmanden, Asnæs

Thomas Sørensen, NVpro Campus

Uds. 1662
(Ø) 14.30 Henrik Kjær, Odsherredstafetten.dk

Karsten Højholt, Pejsmanden, Asnæs

Thomas Sørensen, NVpro Campus

Uds. 1662
(Ø) 21.00 Henrik Kjær, Odsherredstafetten.dk

Karsten Højholt, Pejsmanden, Asnæs

Thomas Sørensen, NVpro Campus

Uds. 1662

 

Onsdag, den 23.
(Ø) 8.00 Bjørn Mortensen og 24 andre frivillige ildsjæle knokler på Odsherred Brandvæsen.

Uds. 1103

 

(G) 14.30 Bjørn Mortensen og 24 andre frivillige ildsjæle knokler på Odsherred Brandvæsen.

Uds. 1103

 
(G) 15.00 Arne Hansen,

Landbrugsmuseet Fløjgården, Gørlev

Har Sjælland størte museum af landbrugsmaskiner

Birkegårdens Haver

Uds. 1641
(G) 15,30 Danmaks dygtigste bygningssnedker

Frederik Riber,

Danmaks dygtigste bygningssnedker

peter J. Hansen,

snedker faglærer & talenttræner

Uds. 1638
F 21.00 Dansk Top Scenen HOM

Uds. 1082

 

21.30 Dansk Top Scenen

Uds. 1134
Torsdag, den 24.

F 8.00 Jørn Sørensen, forh. Borgmester

Uds. 1658
(G) 14.30 Jørn Sørensen, forh. Borgmester

Uds. 1658
(G) 16.00 Danmarks dygtigste kok

Christian Jung Hoon Kleinert,

Michael Kaas-Andersen

ZBC fortæller om fusion så der kommer 7.200 elever.

Uds. 1637

 

(Ø) 16.30 Fremtidens Guld

Danmarks Dygtigst konditor

Blyp Sophie Raaryp Knudsen, Danmarks dygtigste Konditor

Kasper Hansen, Dommer, ZBC Ringsted

Lars Deleuran, bagermester

Uds. 1634
Fredag, den 25.
(G) 8.00 Sporvejsmuseet Skjoldenæsholm

Tina Heltborg, Sejerø Camping om glas

Mikael Lund, formand & museumsleder

Uds. 1645

 

(G) 14.30 Sporvejsmuseet Skjoldenæsholm

Tina Heltborg, Sejerø Camping om glas

Mikael Lund, formand & museumsleder

Uds. 1645

 

Lørdag, den 26.

F 8.00 Samsøs bedste kartoffemad 2017 – Del 1

Chavdar Nachev, Restaurant Flinchs

Interview med:

Ida Davidsen, smørrebrødsjomfru

Uds. 1609
(G) 8.30 Birkegaardens-Haver.dk har åbent til 28. Oktober fem flotte haver, Perma haven, mange dyr og legeplads for børnene.

Uds. 1640

(G) 14.30 Samsøs bedste kartoffemad 2017

Del 1

Uds. 1609
(G) 21.30 Dansk Top Scenen HOM

Uds. 1082
(G) 22.00 Samsøs bedste kartoffemad 2017

Del 1

Uds. 1609
(Ø) 22.30 De lærdes tyrani

Kaare Dybvad Bek, folketingsmedlem for socialdemokratiet, har skrevet en bog om det danske bureaukrati og der uddannes for få håndværker.

Uds. 1646

 

Søndag, den 27.

(G) 8.00 Charlotte Nielsen, Holbæk Tine Secher, keramik

Uds. 1643
(G) 8.30 Der er en helt speciel ånd på

Sejergaardsskolen

Det er en almindelig folkeskole og

Musikefterskole hvor man kan bo på stedet. De har bl.a. opført flere musical.

Eva Hede, skoleleder fortæller om skolen I Tølløse

Uds. 1636

 

(G) 14.30 Charlotte Nielsen, Holbæk Tine Secher, keramik

Uds. 1643

Bliv Medlem af TV Vestsjælland

Sådan bliver du medlem af TV Vestsjællands venneforening:

Sæt 100 kroner ind på vores konto i Nordea
Reg. 0333
Konto 2551 945 955

Du deltager nu i vores månedskonkurrence, hvor vi udlodder spændende premier!

De Fire Regionale TV Stationer

TV Vestsjælland v/Skjold
Tlf. 4050 3050 tvvestsjaelland@gmail.com

TV Sydsjælland v/Carsten Højholt Hansen
Tlf. 4241 7102 chh@tv-sydsjaelland.dk

TV Møn v/Sigurd Bo Bojesen
Tlf. 2728 3064 nyheder@tvmoen.dk

Multimedieklubben Lolland-Falster v/Henrik Elo Jørgensen
Tlf. 2016 5059 henrik@multimedieklubben.dk